Team List

Team list for the Metrogaine 6hr event:

Team No. Team Name Names Category
1 Kumquat Vicy West, Sam Dahl X, N
2 the 2of us Anne Newman, Rodrigo Sato X
3 Big Hill, High Mountain Rob Malicki, Amber Hautemont X, F
4 Koolers Rolf Poole, Rachel Kempers XV
5 Lost the plot Annabelle Hartigan, Grantley Smith XV, N
6 UTSOAC: Garigal Guerilla Gardeners Salome Hussein, Stuart Warren X
7 Bush Turkeys Corey Blyth, Wayne Blyth, Julie Blyth X
8 Roniness Vanessa Cullen, Vanessa Cullen, Rohini Naidu WV
9 Remote Controls Nicole Sellin, Blake Mcdonald X, F
10 Langley John Bishop, Karen Hunt XUV
11 Getting better at this caper Andrew Duerden, Jemma Duerden X
12 Girl Power Tracey Skinner, Sonia Waagan, Karen Duerden WV
13 Green Legs & Lamb Sharon Lambert, David Green XSV
14 PCandH Paul Coleman, Hayley Coleman XV
15 House of Phillips Monique Phillips, Alexander Phillips X, F
16 Oderberger Michael Weller, Monty Weller M
17 Mug hoarders Keelan Birch, Jeremy Fowler M
18 WAO and me Ian Cameron, Susan Kurrle XUV
19 The Mountain Folk Ian Fenwick, Judy Beadman XSV
20 ozwinereview.com Andrew Graham, Paul Olsen MV
21 Hop’n’Zoë Peter Hopper, Zoë Melling, Zoe Melling XV
22 Longpot Lovers Adam Long, Samantha Philpot X
23 W&B Adventures Stuart Robb, David Taylor MV
24 Wisp Denise Black, Witold Cieslik XSV
25 Skink Brendan Walsh, Lynn Stanway XSV
26 Carley & Jim Jim Collier, Carley Finn XSV
27 Years of experience Ted Woodley, Julian Ledger MUV
28 I thought rogain was all about the hair John Iverach, Dave James MV, N
29 BT invasion party Rob Wildig, Phil Noyce, Anthony Meaker MV
30 Woodstock Sherry Zou, Sissilein Yang XV
31 Celebration Generation Ciaran Lynch, Conrad Winter MV
32 Collaroy-gainers Phillip Titterton, Bryce Farrar, Ben Farrar M, F
33 APRC Richard Connors, Andrew Palmisano MSV
34 Fully Rad Adventures Richard Old, Karen Downman XV
35 HaNeKe Keith Morris, Hayden Morris, Neil Morris M, F
36 Ha’way The Lads Richard Mallett, Owen Conlin, Anthony Robinson MSV
37 Bantry Bay Banter Katherine Cameron, Tracy Marsh WV
38 Is it worth it? Lauren Curtis, Kim Dilworth W
39 Coady’s Lee Coady, Lachlan Coady M, F
40 How to lose a guy in 6 hours James Clare, Brittany Kerin X
41 The Dogged Walkers Melissa Grant, Penny Field WSV
42 Double Gloucester Linda Mandin, Wai Chu WV
43 Almond Ian Almond, Wilson Bronwyn XUV
44 UTSOAC: Wildcards Brad Matheson, Yanpei Li X, N
45 Hill Seeking Kathryn Vaughan, Madonna Cavanagh WV
46 NutBAR Guys David Bristow, John Havranek MV
47 veggie bird Guangtchang Liang, Zherui Li, Jiandong Li, Bosco Huang, Zi Zhao X
48 Cromer Cruisers Ross Ashton, Andrea Mezger, Nick ‘the Hammer’ Ashton X, F, N
49 Happy Trails Colin Stanbridge, Grant Aspeling MV
50 Stanley Tool Kit with Pliers 132 Piece, Was $459, Now $149.99 James Defreitas, Jordan Kidd, Nicholas Jackson, Samuel Johnson, Michael Nesini M
51 Rach and Kaz Adventures Karen Shaw, Rachel Merton WV
52 MOA Mark Freeman, Oliver Freeman, Alton Freeman M, F
53 Vonhubens Mark Vonhuben, Amy Vonhuben, Carl Vonhuben, Hugo Fong X, F
54 Balmain Buddies Kate Beesley, David Gudgin, Jessica Medd XV, N
55 2 Direction Finding Ducks Gabriel Mackenzie, Ruth Erby WSV
56 We’re just here for the pancakes Alex Headley, Charlotte Lau, Olivia Headley X, F
57 MargnRob Marg Cook, Rob Cook XUV
58 Sal & Dereck Sandra Thomas, Phil Harding XSV
59 Mat Corporation Mat Collin, Mathew Cox M
60 RaglanStreeters Stuart Bouveng, Layla Bouveng X, F
61 Team Basenji Sarah Nathan, Sean Doyle X
62 Rodents of Unusual Size Mark Lauer, Loxon Lauer M, F
63 Big KEV Kate Klein, Vanessa Freeman, Elissa Drew WV
64 Teddy Bear Suicide Josh Brazell, Hannah Irvine, Mitchell Honey, Maddy Irvine X
65 NPWS Limit Martin Dearnley, Graham Field MUV
66 Dodgy But Doable James Astridge, Ben Fitton M
67 Doc, I think I have a problem James Mcquillan, Katie Dawson XV
68 NutBarGals1 Erika Brann, Nicole Burke W
69 NutBarGals2 Tanya Carroll, Emma Brown WV
70 Nikoalas Adrian Plaskitt, Nicole Gallahar, Glenn Downey XV
71 Bantry Bay Basketcase Boomers John Clancy, Chris Stevenson MSV
72 The Lost Quacks Betty Chen, Natalie Vu WV
73 Sole Sisters Mary Straton, Karen Lee, Kathryn Evans, Donna Morris WSV
74 Team Crick Steven Crick, Lucius Crick M, F
75 Dynamic Duo Alan Gibson, Chris Dawe MSV
76 Team ABS Brendan Davies, Anne-marie Cook, Steve Bushby X
77 Brogaining Chris Chan, Jamie Simpson, Bryan Ho, Sunny Liang M
78 SBW out for fun Nicole Mealing, Emmanuelle Convert W
79 Parkrun 100 Nikolay Nikolaev, Yana Nikolaeva X, F
80 Tortoise and the Hare Mitchell Bloom-quinn, Saphira Bloom-quinn X
81 Existential Mappers Robert Upitis, Dave Brennan, Angus Walton M
82 The Rochelas Nick Barlow, Rochelle Cox XV
83 Hart2hart Barry Harte, Linda Harte XV
84 netting n bobbing em Bert Van Netten, Robert Kemp MUV
85 Anita n Dianne Anita Bickle, Dianne Winchcombe WV
86 Cha’Sin em down Sue Beric, Neil Chappell XUV
87 le Sexy Sharks Morgan Hanan, Angus Elliot, Nicholas Jessup, Olivia Lane X
88 Roaming Ramblers Roger Crawford, Lizzie Mason XV
89 Canucks Stephen Mckay, Sally Mckay XSV
90 Only going downhill Roderick Smith, Catherine Mclachlan, Chong Yen Wong XV
91 JKHS Hugh Stodart, Justine Kinch XV
92 Jack & The Beanstalk Melissa Robertson, Kelly Murphy WV
93 Lost from the start Robb Simpson, Bianca Shanahan, Roberto Davey X
94 Hinged on you Rochelle Martin, Alexander Murphy X
95 Bonus Distance Adam Brodie, Xanthe Spindler X
96 Scrambled Legs Lidia Rasskazova, Valeriy Rasskazov, Vincent Rasskazov X, F
97 Bushbashers James Stuart, Vicki Bennett XV
98 Turtles Liana Whitby, Maxwell Zhao X23
99 The Bushwhackers Ruth Jaffit, Arnold Alvarenga X
100 Not named Gill Fowler, Jonathan Worswick XV
101 Definitely not the DTs Thais Turner, Donna Mulholland WSV
102 UTSOAC: Bantry Bay Bushwalkers Jonathan Rispler, German Castro M
103 Fitzchings Anthony Hutchings, Jude Hutchings, Jacqueline Fitzgerald X
104 Tsras Tsalina Phang, Rasti Droppa XV
105 UTSOAC: Happy-Go-Losties Chels C, Nara Narangerel W, N
106 CMW Martin Slade, Trevor Carr MUV
107 Fabulous Amigos Tova Gallagher, Sarah Warby W
108 PFRS Michael Ridley-smith, Pierre Francois MV
109 CC Leeloo walkers Shane Doyle, Serena Doyle X
110 Paedar Parissa Poulis, Parissa Poulis XUV
111 CMWW Hester Slade, Margaret Waugh WUV
112 Team Tortoise Chris Mein, Pippa Mein, Chris Tait, Jake Lees, Nicole Bradley X
113 Slogging Platypus John Bulman, Elizabeth Bulman XSV
114 Jorgo and anor Hugh Jorgensen, Colin Neave MSV
115 Kinma Kids Kan Martin Middlebrook, Michaela Middlebrook, Anica Middlebrook, Coco Middlebrook X, F
116 Yetis in the bush Ryan Simmons, Simon Pheaktra M
117 Banter eBay Brian Brannigan, Robert Hayen MV
118 Evolved to Flail Uzma Rayani, Zoe Britton W
119 IX Ko Xanda Kolesnikow, Ivan Koudashev M
120 Otellaruen Tom Joss, Ryan Otella MV
121 Bantry Bandits Pauline Evans, Tom Buckle XUV
122 At all CO&ST Shane Trotter, Clare O’brien XV
123 Firecrush Patrick Nolan, Lucas Nolan M, F
124 The Mountain Goats Sam Porritt, Tim Porritt M
125 Wanderlost Kim Eales, Nick Eales XV
126 Castle Family Timothy Castle, Jennifer Alford, Rosie Castle X
127 Stealth Bombers Colin Whitehead, Charlie Whitehead, Emily Whitehead X, F
Number of teams: 127
Number of participants: 297