Team List

Team list for the 6hr Metrogaine event:

Team No. Team Name Names Category
1 John and Kath John Anderson, Kath Anderson XUV
2 Petr and Tereza Petr Spelina, Tereza Spelina X, F
3 Lost Control Toni Bachvarova, Andrew Smith XV
4 Hawkesburys Steven Body, Brandon Beneke, Holly Inglis X, N
5 Carley & Jim Jim Collier, Carley Finn XV
6 I be pro fun for all Chris Stevenson, Carl Davison MV
7 Meander Marie Doke, Robin Cameron WV
8 The Lost Olivers Chris Oliver, Michael Oliver M
9 P & C Peter Morrison, Cathie Bradstreet XSV
10 Positive Sparkles Trevor Wells, Renee Wells, Philip Mullard, Tania Mullard XV
11 Jack, The Beanstalk & The Golden Goose Melissa Robertson, Kel Murphy, Kirrily Dear W
12 Are we there yet? Dale Thompson, Joanne Cowan WSV
13 Dutchies in Australia Chris Heemskerk, Maxime Gelens, Daphne Van Der Bend, Angeliek Verdonschot W, N
14 Limoncellos Sue-ellen Faulkner, Kim Arkle, Kath Anderson, Kim Pullen WSV
15 Springwood Blitz Monica Wong, Meela Davis WV
16 CLAP Colin Boldra, Paula Boldra, Loren Boldra, Annie Boldra X, F
17 Mox Colleen Mock, Colin Mock XUV
18 Not lost Michelle Beckett, Peter O'brien X, N
19 houndlovers Susan Ley, Julie Mcmahon WV
20 Community of Believers Thomas Schipilliti, Adrian Watson, Andrew Stanford MV
21 B-Um Rick Cavicchioli, Tassia Kolesnikow, Xanda Kolesnikow X
22 Antiques Roadshow Michael Minehan, John Cameron MSV
23 S & M Good as Gold Stacey Bryce, Mike Ward XSV
24 Royal Strollers Lisa Gyecsek, Brett Lansley, Lance Gyecsek X, F
25 Lochiel Mark Freeman, Vanessa Freeman, Oliver Freeman, Alton Freeman X, F
26 The lazy lizards Vincent Benezech, Nicolas Duthilleul, Daniel Veryard M
27 Sal & Derek Sandra Thomas, Phil Harding XV
28 The Only Way Is Up Kim Eales, Nick Eales XV
29 Tim & Michelle Michelle Cochrane, Tim Cochrane X
30 mr and mrs jag Bruce Macaulay, Karen Macaulay XV
31 dash for cache Rebecca Boyd, Karen Shaw W
32 on the buses Anne Newman, Michelle Tonnet, Daniel Tyche XV
33 Contour Catastrophe Glenn Downey, Graeme Taplin MSV
34 Red Hill Ramblers Anthony Slatyer, Grant Battersby MSV
35 Mialoney Magic Lyndal Maloney, Rose Miall, Macklin Miall X, F
36 G(u)ess Gill Fowler, Jess Baker W
37 Wrankers Ray Van Den Anker, Rory Hopkins M
38 Pathfinding Panthers Adam Pritchard, Madeleine Phillps X
39 Bullants Tony Murphy, Karen Darby XV
40 Ultra GT Rogainers Ted Woodley, Graeme Hill MUV
41 S & T Phillip Titterton, Eric Smith MUV
42 Cruise Controllers James Creer, Joe Gleeson M
43 Stepping Kins Amy Atkins, Daniel Atkins, Ziggy Atkins, Lucy Atkins X, F
44 The Grey Rogainads Paul Griffiths, Stuart Kurtz, Keith Collin MV
45 David's Angels Laura Jowett, Daniel Mcnaughton, Christie Suggate X
46 Spring Loaded Martin Dearnley, Graham Field MSV
47 Bushbashers James Stuart, Vicki Bennett MV
48 Chrizzy Isabelle Sharples, Christopher Sharples X
49 Hide & Seek Kieran Harrison, Casey & Lee Morgan Kellow X
50 Die Ou Manne Grant Aspeling, Craig Russell MV
51 Team O Paul Fahey, Amy Plowman, Owen Fahey X, F
52 JoelandOuti Joel Mackay, Outi Kamarainen X
53 MargnRob Marg Cook, Rob Cook XSV
54 GC Multisport Kel Rankin, Trent Craven MV
55 Amanda & Vojta Amanda Dyson, Vojta Zverina X
56 Weller Michael Weller, Monty Weller M
58 Chris & Jamie Jamie Simpson, Chris Chan M, N
59 Ruby's Rogainers David Oliver, Christina Oliver XSV
60 IKO1 David Green, Ken Mills MV
61 Crispy Wiz Andrew Wisniewski, Jeremy Crisp, John Bulman MV
62 Live Adventure Lisa Antill, Hung Pham X
63 A&T Alan Gibson, Nick Trebeck M
64 Dudes Jack Hart, Neil Chappel MUV
65 Rubicon Carey Barlow, Ken Brodrick XSV
66 Kim Chang Kim Chang, Moana Kiwala, Rene Chang, Peter Wherry, Paul Wherry X
67 BMMC Tony Kelshaw, Ben Berriman, Nathan Douglas, Matt Dunshea M
68 Nicky and Ange Angela Welsh, Nicky Crewe W, N
69 Medowie Yowies Genevieve Nawrot, Laura Burr, Melody Harris W
70 Orienteering Express Joel Putnam, Simon Nash M
71 Disorienteers Amanda Mackie, Mary Fien WV
72 b&c Robert Montgomery, Colleen Hattam XSV
73 Shaun's with Pam&Ann Pam Montgomery, Ann Montgomery WV
74 Downhill Specialists Belinda Kinneally, Lee Coady X
75 POULDAR Parissa Poulis, Jeffrey Darwin Address XUV
76 Rogainers of the lost park. Adrian Plaskitt, Jon Sayers, Stewart Smith MV
77 We rogain in any terrain Locky Sheather, Mia Sheather X, F
78 Nikolaev Nikolay Nikolaev, Galia Nikolaeva, Yana Nikolaeva X, F
79 Ben and Grace Benjamin Hanley, Grace Mackie X
80 Ems crew Warwick Dougherty, Emily Dougherty X, F
81 Barney's bandits Edda Keskula, Caleb Dougherty X, F
82 No Roads Mark Howell, Neil Mackenzie MV
83 Cockatoos Debbie Hotchkis, Sue Jackson WUV
84 Green Eggs and Ham Matt Collin, Keelan Birch M
85 Rogain Josh Jodie Louise Day, Toby Schulze, Ruth Grall, Eloise Littlejohns X, N
86 BRIAN AND IVAN Ivan Koudashev, Brian Brannigan M
87 Duerden Family Jemma Duerden, Andrew Duerden, Rochelle Duerden X, F
88 Bec & Sabry Rebecca Hughes, Sabrina Mina W
89 A Dream of Spring Ben Itzstein, Daniel Morrison, Alice Karsen X
90 BBC Girls Thais Turner, Rebecca Parsons WV
91 BennelongLost Phillip Smyth, Brett Sewell MV
92 jack n ella Jack Howard, Ella Baker, Andrew Baker X
93 J & V Vivien De Remy De Courcelles, Justine De Remy De Courcelles X, F
94 His last chance (3rd time's the charm?) Nicole Mealing, Andrew Brown X
95 SWMN Sean Wright, Mariana Noriega XV
96 Fighting Mongooses Adrienne Kalmar, Kurt Henley, Liesl Rennert, Brendan Woods X
97 Porlsim Paul Cullen, Simone Noel XV
98 CMW Hester Slade, David Freeland MUV
99 Wayward Raywards Anna Rayward, Duncan Rayward, Bella Rayward, Hamish Rayward X, F
100 Springmalee Shufflers Rachel Merton, Wend Mactaggart WV
101 Berdi Dianne Winchcombe, Bert Van Netten XSV
102 No the other North... John Patterson, Lily Patterson X, F
103 Vonhubens Mark Vonhuben, Amy Vonhuben, Carl Vonhuben X, F
104 Bushwacked Tim Austin, Jonathan Worswick MV
105 RaNue Emmanuelle Convert, Rachel Grindlay W
106 Bambi and AK Asya Khristosova, Hannah Watson W
107 Possums Adventuring Michael Buxton, Scott Baker M
108 Brennan Family Luke Brennan, Karl Brennan, Karl Brennan, Britta Brennan, Clara Fenzlein X, F
109 Gingerbread Runners Marni Williams, Jody Mielke, Paul Reynolds X
110 Team Gel Louise Gee, Steve Purnell X
111 OLGA AND SVETLANA Olga Koudasheva, Svetlana Koudasheva W
112 Slow and steady Ian Teh, Aaron Teh M
113 AROC Kids Alina Mcmaster, Tom Landon-smith, Archie Landon-smith, Jackson Landon-smith, Max Manning X, F
114 Late entry Andrew Haigh, Nicole Haigh XV
115 JPRCA.com.au Jason Rutkowski, Kyle Hendry M
116 Nelson's Mates Richard Sage, Nihal Danis XSV
117 Mein Machines Chris Mein, Pippa Mein, Zoe Mein X, F
118 The Brindabella Boys Amelia Van Ewijk, Davud Purvis X
119 UTS OAC Marta Khomyn, Salome Scott, Angelo Rossi X, N
120 The Chameleons Jo Boyd, Ashley Burke X
121 Moosers Isaacs Isaacs, Chantal Bronkhorst X
122 All Sparres Brianna Sparre, Mikaela Sparre W
123 OJ Owen Powell, Jeff Powell M, F, N
124 LiKe Elizabeth Saunders, Kelvin Montagu XSV
125 Andy C Andy Cairns, Marion Cairns XUV
126 Dave N Blanche David Richardson, Blanche Richardson XV, N
127 TAK Adele Stubenrauch, Tarana Stubenrauch, Kiah Stubenrauch W, F, N
128 Canucks Stephen Mckay, Sally Mckay XSV, N
129 Krazy Kids Tom Delaney, Sarah Delaney, Mirah Larkin, Casper Larkin, Ben Delaney X
130 K+B Bri Cormio, Kathryn Stacey W
131 CamerGonZoe Cameron Wallace, Zoe Devries, Gonzalo Diaz X
132 Campbell’s Kathy Campbell, Ross Campbell XV
Number of teams: 131
Number of participants: 318