Team List

Team list for the 2.5 hour event:

Team No. Team Name Names Category
2 Aaarrrrggghhh! Stuart Deane, Tom Deane M, F
7 Interest Rate Rise Seforosa Michael, Waldemar Rduziejewski, Maninder Kaur, Ale Garrido X
8 Night Warriors Jill Miller, Susanna Seton WSV
11 The Scary Mountsters Stephen Craig, Richard Mountstephens MV
13 NotAloneInTheDark Hagen Bluhm, Nerilee Edwards XV
14 Scary Drop Bears Georgina Clare, Grahame Clare, Lochie Clare, Tom Clare, Maddie Clare X, F
15 Horror-ble Housewives Rebekah Markey, Justine Laughton, Anna Stevenson, Natalie Fiermosca W, N
18 The Walking Dead David Bristow, Lisa Bristow, Charlotte Bristow, Holly Bristow, Amelia Bristow X, F
20 RMAs unite once more Louise Brooks, Emma Hartnell WV
21 Witch Way Rebecca Boyd, Karen Shaw, Marni Williams W
24 Thommo and O'Connor Liam O'connor, Noah Thomas M23, N
28 The Teething Toddlers Bart Vonhoff, Anne Lillie X
29 Mums of 6 Natalya Filippova, Elena Skorokhodova W
30 Kulinitsch Nathan Kulinitsch, Leah Kulinitsch, Alexander Kulinitsch, Ashton Kulinitsch X, F
31 The Walking Dead Dianne Bergen, Colin Burnett, Karla Burnett X
32 Yuputka Kirsten Dudley, Kirstie Wulf, Katherine Mclean W
34 Scaredy Cats Rebecca Parsons, Anjali Grover W
35 Cemetary-fied Susanne Harrysson, Matthew Harrysson, Sara Harrysson X, F
37 Belrose Boo-cycles Chad Armstrong, Ryan Armstrong MV
38 Shadow Demons Jennifer Grubits, Istvan Grubits, Mitchell Grubits, Harrison Grubits X, F
41 Captain Bnut and the Legless Lizard Jeremy Hammond, Lena Hammond X
55 Nightcrawlers David Bray, Isaac Bray M
56 Night surfers Chloe Kesmarky, Camille Grand X, N
59 BooWho Bruce Thomas, Benjamin Thomas M, F, N
60 Bump in the night Benjamin Hanley, Grace Mackie, Hamish Mackie X
62 Boo! Warren Rolfe, Kathleen Rolfe X
65 Canucks Stephen Mckay, Sally Mckay XSV
70 Oli & Sean Oliver Pitman, Sean Edwards M23
72 Rainy rogainers Daniel Veryard, Vincent Benezech, Louise Carter, Nicolas Duthilleul X
73 The Masters of Confusion Jim Gregier, Donna D, Philippa D, Sandy Smith XSV, N
74 Masters of Confusion 2 Marysia Carr, Mitchell Carr, Beth King, Dianna Fred, Donna Staines X, N
76 Annabelle Kathryn Vaughan, Annabelle Di Bari W, F
79 The Night Crawlers Ben Hughes, Erin Smith, Matilda Hughes, Claire Grabicki X
81 Psycho Killers Sam Stodart, Emily Fewster X, F
82 It's not the house that's haunted, it's my son Fiona Croft-trollope, Finian Croft-trollope X, F
84 The Black Whinnets Brian Black, Warren Evans M
87 3 legged race Belinda Kenny, Jen Starling WV
88 mutant dropbears John Dalton, Michael Dalton, Alison Dalton X, F
89 Rest In Pieces Cooper Horley, Adam Horley M, F
90 The White Walkers Matthew Milner, David Oberg M
92 Loki Anthony Meaker, Jonathan Meaker, Seamus Meaker, Michelle O'rourke, Claudia Meaker X, F
94 Bunyips Rule! David Stanley, Nick Stanley M, F
96 Scary Team Disaster Glenn Schwarzel, Mark Schwarzel, Katie Schwarzel X
98 Berowra Bush Zombbies Karin Burgess, Brenda Steedman WV, N
Number of teams: 44
Number of participants: 121